Infolinia (22) 776 49 86 35 gr/min
(22) 787 90 16 35 gr/min, kom.: 515 28 28 99
kontakt email   hittravel@hittravel.pl   kontakt skype   hittravel   kontakt skype   hittravel
Szukaj
ofert
Kraj / Region
Transport
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
Wylot z / wyjazd z
Rodzaj oferty
Parametry hotelu
Kategoria
Wyżywienie
Długość pobytu
Udogodnienia
Uczestnicy
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Parametry dodatkowe
Opinie o hotelach
Temperatury
Wyszukaj na mapie
Zaznacz na mapie miejsce, do którego chcesz jechać
i szukaj ofert w promieniu :
Wpisz nazwę hotelu
Organizator
Nie wiesz dokąd ...
kliknij, a my przygotujemy
ofertę lub oddzwonimy
Newsletter
chcesz otrzymywać promocje
i Last Minute dodaj e-mali
REJS PRZEZ CAŁE MAZURY

REJS PRZEZ CAŁE MAZURY

Nad Jeziorami, Węgorzewo - organizator "Róża Wiatrów"

wiek uczestników: 13 - 18 lat

Trasa rejsu „Przez Całe Mazury” wiedzie na przemian z portu w Rucianem Nida  do Węgorzewa lub z Węgorzewa do Rucianego Nida.

Rejs przepływa cały szlak Wielkich Jezior Mazurskich tylko w jedną stronę. W przeciwieństwie do wszystkich innych rejsów uczestnicy nie wracają do portu, w którym rozpoczynali rejs i dzięki temu nie muszą przepływać trasy dwa razy - tam i z powrotem. Daje to możliwość zobaczenia całego szlaku włącznie z jego bocznymi odnogami, odwiedzenie większej ilości jezior i przystani. Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Poza tym kraina o bogatej kulturze i historii z jej licznymi pamiątkami jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego - Pranie. Również dziś wiele się tu dzieje. W Popielnie znajduje się instytut PAN, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). Jest wiele tętniących życiem miejscowości, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Wybierając rejs "Przez Całe Mazury" można przepłynąć około stu kilometrów poznając większość Mazurskich jezior, portów i przystani.

Ramowy Program

Dzień 1 - zbiórka uczestników (w godzinach 14-16). Następuje podział na koedukacyjne załogi i zapoznanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Drugiego dnia przeprowadzane jest podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu drugiego dnia.

Dni 2 - 13 to realizacja trasy rejsu i szkolenia. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się pływania jachtem, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na kolejnych biwakach lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior.

Dzień 14 sklarowanie i przekazanie jachtów, rozwiązanie rejsu - wyjazd.

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 - 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 - 9.40 śniadanie; 10.00 - 19.00 zajęcia programowe (żeglowanie, zdobywanie umiejętności żeglarskich, zwiedzanie itp.) a w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 - kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna.

Co Zabrać

I. Rzeczy niezbędne:

śpiwór, piżama lub dres do spania, 2-3 ciepłe swetry, 2-3 pary spodni, 2 ciepłe koszule flanelowe, ciepła bielizna, (podkoszulki, getry), czapka wełniana, czapka przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak), przybory toaletowe, kosmetyki, ręczniki, obuwie (trampki, pionierki - obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie) ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne).

Dokumenty: dowód tożsamości, legitymacja szkolna, karta obozowa,

Uczestnicy przystępujący do egzaminu na stopień Sternika Motorowodnego muszą posiadać zdjęcie legitymacyjne, kompletnie wypełnione dokumenty (zgoda rodziców oraz zgoda lekarza), pieniądze na opłatę egzaminacyjną i patent (ze zniżką uczniowską - studencką około 125 złotych, bez zniżki około 250 złotych) oraz kserokopię legitymacji szkolnej.

II. Rzeczy niekonieczne lecz przydatne:

latarka, rękawiczki, sandałki, klapki, podręcznik żeglarski, śpiewnik, gitara lub inny instrument, na którym grywasz.

III Rzeczy zbędne:

lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż

UWAGA: na rejs nie należy zabierać plecaków ze stelażem, ze względu na ograniczoną powierzchnię bagażową jachtu. Wskazane jest aby zabrać worek żeglarski, ewentualnie plecak bez stelaża lub zwykłą torbę turystyczną.

Zakwaterowanie

Wszyscy uczestnicy zakwaterowani będą wyłącznie w kabinach dużych, wygodnych i bogato wyposażonych jachtów. W wariancie A będą to jachty klasy Tango 780, Tango 730 Sport, w wariancie B bardziej luksusowe jednostki klasy Janmor 28, Antila 26, Fortuna 27.

Wyżywienie

Uczestnicy dostaną wyżywienie w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Oprócz tego na codzienne zakupy (masło, mleko, owoce, warzywa) i wydatki rejsowe otrzymają pieniądze - na ręce instruktora.

Transport

We własnym zakresie lub z pilotem organizatora za dodatkową opłatą (Łódź - 110zł, Warszawa - 110zł, Olsztyn - 80zł, Gdańsk/Gdynia - 150zł, Toruń - 120 zł, Gniezno - 120zł, Radom -120zł).

Cena Zawiera

Rejs na jachtach kabinowych (według wariantu A) z pełnym wyżywieniem, opieką kadry, ubezpieczeniem, opłatami portowymi i szkoleniem wg programu szkolenia. Noclegi w kabinach jachtów.

Za dopłatą

Dopłata do Wariantu B - rejs na jachtach klasy Janmor 28, Antila 26, Fortuna 27 - 185 zł (przy tygodniowym wyjeździe - 95 zł)

Cena nie zawiera kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około  2 zł, natrysk 8 - 12 zł), dojazdu, zajęć fakultatywnych, fakultatywne szkolenia na sternika motorowego. Po wyczerpaniu się zaplanowanej puli miejsc istnieje możliwość wzrostu ceny za dodatkowe miejsca w niektórych turnusach.

Turnusy

                 Termin                               Cena    

30 czerwca- 13 lipca14 dni1795 PLN

30 czerwca- 20 lipca21 dni2395 PLN

07 lipca- 20 lipca14 dni1795 PLN

14 lipca- 27 lipca14 dni1795 PLN

21 lipca- 03 sierpnia14 dni1795 PLN

21 lipca- 10 sierpnia21 dni2395 PLN

28 lipca- 10 sierpnia14 dni1795 PLN

04 sierpnia- 17 sierpnia14 dni1795 PLN

11 sierpnia- 31 sierpnia21 dni2395 PLN

11 sierpnia- 24 sierpnia14 dni1795 PLN

18 sierpnia- 31 sierpnia14 dni1795 PLN

25 sierpnia- 31 sierpnia7 dni*795 PLN

touroperatorzy
touroperatorzy
 
KSI Media Wykonanie KSI Media
Opublikowane na stronie informacje i materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
 
Last minute,Wycieczki,Egipt,Hurghada,Sharm El Sheikh,Turcja,Tunezja,Grecja,Kreta,Rodos,Bułgaria,Hiszpania,Teneryfa,Majorka,Biuro podróży Warszawa,